13 Eylül 2015 Pazar

Darmadağınık - Emma Chase (Kitap Yorumu)Kitap Adı : Darmadağınık

Yazarın Adı : Emma Chase

Yayınevi : Ephesus Yayınları

Sayfa Sayısı : 382

Puanım: 4,5/5,0New York Times çok satan yazarı Emma Chase'in Karmakarışık adlı kitabının devamı olan Darmadağınık'ta, Kate'le Drew'un başına beklenmedik olaylar geliyor ve ikili ilişkileri için yeniden pazarlığa oturma ihtiyacı hissediyor.

İnsanlar ikiye ayrılır: Yaşananlara temkinli yaklaşanlar ve gözünü daldan budaktan sakınmayanlar… Ben hep sakin kalmaktan yana olmuşumdur. Tedbirli, planlar yapan biriyim. Ne var ki, Drew Evans'la tanıştığımda her şey değişti. Drew çok inatçıydı. Kendisine ve tabii bana çok güveniyordu.

Ama bütün aşk hikâyeleri sonsuza dek mutlu devam etmez. Drew ile atlarımızı batan güneşe doğru süreceğimizi mi düşünmüştünüz? O zaman aramıza hoş geldiniz! Şimdi hayatımın en önemli seçimini yapmak zorundayım. Drew ise kendi seçimini çoktan yaptı. Hatta bu kararı ikimiz adına da vermeye çalıştı. Ama bildiğiniz gibi, ben öyle biri değilim. O yüzden tek başıma Greenville, Ohio'ya döndüm. Gerçi aslına bakarsanız tam olarak yalnız sayılmam… 

Şunu öğrendim ki eski alışkanlıklar kolay kolay yok olmuyor. Ve bazen yolunuza devam edebilmek için, başladığınız yere dönmek zorunda kalıyorsunuz. 


                                     *************************************
Darmadağınık, Karmakarışık kitabındaki Drew ve Kate çiftinin devam hikayesidir, o yüzden tavsiyem Karmakarışık'ı okumadan Darmadağınık'ı okumayın. Yorumum Karmakarışık hakkında spoiler içermektedir o yüzden Karmarışık'ı okumayanlar yorumumu okumasa daha iyi olur :)

Karmakarışık Yorumum İçin Tıklayınız.


                                     *************************************

Kate ve Drew'un  Karmakarışık'taki hikayesini okuyanların çoğu benim gibi kitaba aşık olmuşlardı :) O yüzden Ephesus Yayınları sağolsun bizi çok bekletmeyerek devam kitabı Darmadağınık'ı hemencecik çıkarıverdi. Yalnız hala Hiçliğin Kıyısında'nın devamı olan The Edge of Always'i bekliyoruz onu da çıkarsalar mutlu olacağız artık yani !! Bunu da araya sıkıştırdıktan sonra Darmadağınık yorumuma dönüyorum :D 

Bu kitabımız Kate'in ağzından ama tabi Emma Chase bizlere bir kıyak geçmiş ve kitabın sonundaki bölümü Drew'un ağzından yazmış. Üstelik oldukça da uzun bir bölümdü. Size şunu söyleyeyim tabi ki Drew'un ağzından okumak çok keyifliydi ama Kate de bu konuda oldukça iyiydi.

Kitap Drew ve Kate'in ilişkilerinin 2.yılı ile başlıyor. Çiftimiz için her şey gayet yolunda giderken bir anda tepetaklak oluveriyor. İkisi de birbirini çok yanlış anlıyorlar ve iletişim kurmak yerine biri gizlemeyi biri de yanlış anladığı şey yüzünden intikam almayı tercih ediyor. İlişkilerinin o noktalara gelmesinde tabi ki ikisinin de hatası büyük. Yani ikisi de az şapşal değiller :D Kate'in anlatımını düşündüğümden daha çok sevdim, yine çok eğlenceli bir kitaptı okurken çok yerde beni kahkahalara boğdu.

Kate'in ilk kitapta göremediğimiz taraflarını görüyoruz bu kitapta. Aslında dağıtmaya çok müsait bir yapısı varmış hanımefendinin :D Drew'a ne kadar düşkün olduğunu da bu kitapta daha iyi anlıyoruz, ayrıca eski nişanlısına karşı duygularını da tam olarak oturtuyoruz. İkilimizin aşkları çok ciddi bir sınavdan geçiyor tabi ki bunun nasıl olduğunun cevabını kitapta bulabilirsiniz :) Kitabın tek kötü noktası 100 küsur sayfa kadar Drew'u göremememizdi ama tabi ki kurgu gereği böyle olması gerekiyordu. 4,5 verdim çünkü 5 versem Karmakarışık'a haksızlık olurdu gibi geldi tabi ki Drew'un ağzından okumanın keyfi bambaşka. 

Darmadağınık ilki gibi temposunu hiç düşürmeyen eğlenceli bir kitaptı. İlkini okuyanlar bunu zaten bekletmeyeceklerdir.  Ayrıca beyaz cilt çok güzeldi, bayıldım :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder