22 Temmuz 2014 Salı

Aylardan Aşk-Meral Kır (Kitap Yorumum)Kitap Adı : Aylardan Aşk

Kitap Yazarı : Meral Kır

Sayfa Sayısı : 592

Yayınevi : Müptela Yayınevi


"Aylardan Aşk, harika ve yaratıcı... sürükleyici bir aşk hikâyesi..." 
Böğürtlen Kışı ve Son Kamelya kitaplarının yazarı SARAH JIO

Gerçek olduğunu düşündüğünüz hayatınızdaki her şeyin kocaman bir yalandan ibaret olduğunu öğrenseydiniz, ne yapardınız?

Zengin Sancaktar Ailesi'nin en küçük çocuğu olan Tanem için hayat oldukça sıradandı. Arkadaşları ve ailesinin her zaman yanında olduğu Tanem'in tek gayesi işinde ilerlemekti, ta ki katılmak için gittiği, ama katılmadığı o toplantı sonrası geçirdiği trafik kazasına kadar...

İki yıl boyunca uyuyan Tanem uyandığında, hafızasını kaybetmiş ve yanında doktoru Yağız'ı bulmuştu. Ailesi ve geçmişine dair, özellikle bir şeyleri hatırlamak istemiyor, bir şeylerden kaçıyordu sanki. Yağız, uyutulduğu esnada kendisini zehirlemek isteyen esrarengiz kişiden de haberi olmayan Tanem'e hem yakınlık duyuyor hem de Tanem'in geçmişinde ne olduğunu ve onu kimin öldürmek istediğini bulmaya çalışıyordu.
Diğer taraftan Tanem'den uzak durmaya çabalıyor, adeta onunla savaşıyordu.

Acaba Yağız, Tanem'le ilgili gerçekleri öğrenebilecek miydi ve daha önemlisi Tanem'in aşkına karşı koyabilecek miydi?
Yorum:
Aylardan Aşk'ı yayınevi tanıtımını yaptığı ilk günden itibaren gerçekten çok merak ettim. Bunun sonucunda hemen çıkar çıkmaz aldım ve aldığım gibi de başladım. Sayfa sayısı gözünüzü korkutmasın, kurgusu gerçekten sonuna kadar sizi sıkı sıkı bağlıyor kitaba. 
Gelelim kitap kahramanlarımıza.. Tanem, melek gibi bir yavrucak, zavallım iki senedir yatakta uyuyor,dünyadan bir haber yani kendisi tam bir uyuyan güzel. Yağız, hırslı,başarılı bir doktor ve biraz duygusuz mu desem ne desem öyle bir adam işte ve Tanem onu başarıya ulaştıracak bir hasta. İlk defa Tanem üzerinde denenen tedavi başarıya ulaşırsa hem Yağız dünya çapında başarılı bir çalışmaya imza atmış olucak hem de Tanem hayata dönecek. Hikayemiz böyle başlıyor ve kitabın ilk kısımlarında biz hep Tanem'in uyanmasını bekliyoruz ve bu sırada Tanem'im ailesinden Asya'yı, Ahmet'i, annesini, babasını , arkadaşlarını(Sena,Burak,Yağmur) tanıyoruz yavaş yavaş. Ayrıca Yağız'ın nasıl nasıl bir adam olduğunu, en yakın arkadaşı Doruk'u falan filan öğreniyoruz,tanıyoruz. 
Tanem uyandıktan sonra ki bu bayağı uzun sürüyor( burada yazara hakkını vermek istiyorum doktor olsa ancak bu kadar bilgisi olurdu muhtemelen hiçbir detayı atlamadan araştırma yapması gerçekten takdir edilecek bir şey) Yağız ile aralarında gelişebilecek olanlar neler onları izlemeye başlıyoruz. Tanem yavrum yazık kafasında resmen koca bir boşlukla uyanıyor hiç birşeyi hiç kimseyi hatırlamadan ve bu süreçte Yağız'a tutunuyor, bir anda Yağız Tanem için herşey oluyor fakat Yağız Tanem'e hissettiklerine hazır değil ve sık sık kızımızı üzüyor. Sonrasında gelişenler artık kitabı okuyanlar için özel olsun :)
Fakat bu kısım sadece hikayenin aşk kısmı bir de yazarın burada araya karıştırdığı ve kitabın sonuna kadar bizi merak içinde bırakan bir durum var. Yağız Tanem'i uyandırmak istediğinde bir engel ile karşılaşıyor. Biri Tanem'in uyanmasını istemiyor ama kim ve neden? Kitabın sonuna kadar aklınıza bin türlü kişi bin türlü olay geliyor. Ayrıca Tanem'in bu kazayı yapmasına sebep olan bir durum var ki ortada onu da kitabın ortalarına doğru tahmin etseniz de herşey açığa kitabın sonunda tam anlamıyla çıkıyor. Dediğim gibi kurgu kitabın sonuna kadar sizi bağlıyor. 
Kitabın bir de yan karakterleri var ki sormayın :D Asya ve Doruk'un tanışması her ne kadar garipse aralarında ki ilişki de o kadar ilginç oldu. Ayrıca Ahmet ve Sena ikilisi var ki bunların hikayesinde de henüz ne olacağını bilmiyoruz. Fakat Doruk ile Asya için şunu dedim kitap bittiğinde böyle bitmemeliydi be yazarım ki bitmemiş zaten yazar Doruk ve Asya için devamını yazıyormuş temennimiz biran önce yazması ve bizim biran önce okuyabilmemiz :) Ama şunu diyebilirim yazar Doruk'u süründürmeli kesinlikle öyle kolay değil o işler beyimmm hesabı yani ;)Ayrıca yayınevi de ayrı bir takdiri hak ediyor bence. O nasıl güzel bir kitap tasarımıdır ya aylar için aralara renkli sayfalar, hele ki ayraç ahh o  ayraç ilk görüşte o ayraç benim olmalı dedirten türden ayraç :D Gerçekten çok güzel bir kitap tasarımı olmuş bravo diyip geçelim başka söze gerek yok.

Yeterince uzattığımı düşünerek toparlıyorum. Aylardan Aşk yazarın emeğine eline sağlık diyebileceğim sürükleyici bir aşk hikayesiydi. Devam kitaplarını büyük bir merakla bekliyorum. Benim için kitabın tek eksisi başlardaki uyandırma zamanı ve olayların gelişme aşaması biraz uzun sürmüş sanki, kitabın baş kısımlarında sıkıldığımı itiraf ediyorum yazar açığı sonralarında kapatmış ama bunu söyleyebilirim.O sıkıldığım kısım için kırdığım azıcık puanla benim Aylardan Aşk için

Puanım: 4,0/5,0Zaten daha azı yazarın emeğine ayıp olurdu.:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder