20 Kasım 2015 Cuma

Sonsuza Kadar Benim - Heidi McLaughlin (Kitap Yorumu)


Kitap Adı : Sonsuza Kadar Benim 

Yazarın Adı : Heidi McLaughlin

Ait Olduğu Seri: The Beaumont Series #1

Sayfa Sayısı : 312

Yayınevi : Yabancı Yayınları

Puanım : 3,0-3,5 / 5,0
Planlarım arasında bir rock yıldızı olmak hiçbir zaman yoktu. Üniversitede Amerikan futbolu oynayacak, NFL'de profesyonel futbolcu olacak ve lise aşkımla evlenip sonsuza dek mutlu yaşayacaktım. 

Gideceğimi söylediğim o gün, her ikimizin de kalbini kırmıştım. Gençtim ve kendim için doğru kararı vermiştim, fakat bu bizim için yanlış bir karardı. Tüm hissettiklerimi müziğimle dile getirdim, fakat o kızı asla unutamadım. Onun gülüşünü, onun kokusunu… 

Şimdi, on yıl sonra geri dönüyorum. Umarım bunca zaman sonra ona bunu anlatabilirim: Onun hâlâ Sonsuza Kadar Benim olmasını istediğimi.

Uzun bir zamandan sonra girdiğim ilk yorumumu Tüyap'tan aldığım kitaplardan ilk okuduğum Sonsuza Kadar Benim'le yapmak istedim.

Şöyle bir kitabın içeriğinden bahsedersem; Liam çok ünlü bir müzisyendir. Kadınlarla gecelik ilişkiler yaşayan Liam bir gün gazetede 10 yıl önce arkasında bıraktığı en yakın arkadaşı Mason'un öldüğü haberini görür.  Terk ettiği kasabasına cenaze için gidecek olan Liam'ın en büyük tedirginliği o zamanlar çok sevdiği ve bir anda acımasızca terk ettiği eski sevgilisi Josie'yi görmektir. Kasabaya gelir ve Josie'yi görmektir. Kasabaya gelir ve Josie'yi görür görmez duygularının aynen durduğunu anlar. Fakat onu bekleyen bir sürpriz gelişme de vardır.

Bana göre Liam'ın arkadaşlarını ve sevgilisini geride bırakma ve sonrasında da hiç iletişim kurmalarına izin vermeme sebebi çok saçmaydı. 10 yıl bir insan hiç mi pişmanlığa yenilip aramaz, sormaz? Liam'ın geçmişte kişiliğinin son derece zayıf olduğunu düşünüyorum. Konuşmak, derdini anlatmak yerine kaçmayı tercih etmiş bir karakter o yüzden üzgünüm ama bana çok sevimli gelemedi. Josie de, tam hayatını kurmuş, bir evliliğe adım atmak üzereyken ortaya çıkan Liam yüzünden kafasu karışan bir karakter. Josie'nin duygularını anlayabiliyor muyum? Evet, anlıyorum. Josie güçlü bir kadındı aslında neden böyle dediğimi okursanız anlayacaksınız şimdi söylersem spoiler vermiş olacağım çünkü. Fakat kendi deyimiyle Nick'i 6 yıl boyunca çok sevmiş,aşık olmuş, onunla bir hayat kurmuş olduğu halde Liam geldiği anda Nick hop gitti arka plana. Nick'in düştüğü durum açıkçası beni üzdü. Bazı şeylerin aceleye geldiğini düşünüyorum kitapta.Kitapta beni üzen yerler vardı. Başında Mason'un ölümü ile ailesinin durumu beni çok üzdü. Arkada bir eş ve iki sevimli kız bırakan Mason'la ilgili kısımları okurken bayağı ağladım. 

Josie, bence duygularını pek doğru analiz edemeyen bir karakterdi bence. Sonlara doğru bunu başarabildiğini görmek sevindirdi.

Kitap bir Liam'ın bir Josie'nin ağzındandı. Böyle romanlar daha çabuk bitiyor. Kitap okurken sizi sıkmıyor ama beni rahatsız eden şeyler vardı onları da söyledim. Açıkçası bence ben beklentimi çok yüksek tutmuşum o yüzden böyle oldum. Çünkü ben ikinci şans temalı kitapları çok seviyorum, benim için bu kitabın gözümde bir artısı vardı zaten. Eksikler vardı kitapta bana göre ama okunur yani.

Kısaca:

Mükemmel mi?: Hayır.

Çok mu kötü?: Hayır.

Sonuç: Ortalama bir kitap.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder